Home / انرژي / تحقیق تاریخچه حفاظت وشکل گیری پارکهای ملی ومناطق حفاظت شده در word

تحقیق تاریخچه حفاظت وشکل گیری پارکهای ملی ومناطق حفاظت شده در word

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

 تحقیق تاریخچه حفاظت وشکل گیری پارکهای ملی ومناطق حفاظت شده در word دارای 17 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد تحقیق تاریخچه حفاظت وشکل گیری پارکهای ملی ومناطق حفاظت شده در word  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي تحقیق تاریخچه حفاظت وشکل گیری پارکهای ملی ومناطق حفاظت شده در word،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن تحقیق تاریخچه حفاظت وشکل گیری پارکهای ملی ومناطق حفاظت شده در word :

– در سال 1956 نخستین قانون حفاظت با تشکیل کانون شکار ایران به تصویب رسید وزیر بنای برنامه هدف داری را برای حفاظت از حیات وحش فراهم ساخت. ولی بزودی معلوم شد که امکان حفظ حیات وحش بدون حفاظت زیستگاها عملی نیست وپیش شرط حفاظت حیات وحش ، حفظ زیستگاهای آنها است . در نتیجه مفهوم حفاظت زیستگاه با کنار گذاردن اکوسیستم هائی تحت عنوان مناطق حفاظت شده عینیب پیدا کرد.
– در سال 1967 سازمان شکاربانی ونظارت بر صید به عنوان یک سازمان دولتی مسئول جایگزین شکار ایران گردید ومفاهیم حقوقی زیستگاه های حفاظت شده را تحت عناوین پارکهای حیات وحش و مناطق حفاظت شده روشن کرده وبه تصویب رساند .
– در سال 1972 سازمان شکاربانی ونظارت بر صید در تشکیلات جدیدی تحت عنوان سازمان محیط زیست ادغام شد.
– تا سال (1973) هشت پارک وحش و37 منطقه حفاظت شده ایجاد شده بود .
– تحول تشکیلاتی سازمان از محور عمده فعالیتهای خود یعنی حیات وحش وزیستگاه به کل محیط زیست کشور را می توان همگامی کشور با دگرگونی ها وضرورتهای زمان خود تلقی نمود . سازمان محیط زیست در پی استاندارد کردن تعاریف ، معیارهای انتخاب ومدیریت مناطق با IUCN وتصویب قوانین مناسب برای آنها ، ویژگیهای مناطق را در چهار طبقه کلی زیر توصیف کرده ودر سال 1974 به کلیه پارکهای حیات وحش تقسیم کرده است .
سازمان محیط زیست در سال 1/1/54 هجری شمسی در ایران تاسیس شده است. در ایران قبلا محیط زیست به نام اداره شکار بانی فعالیت کرده است وبا توجه به اینکه جنگل ها از جمله جنگل گلستان در غرق خانواده سلطنتی بوده است وکسی جزء افراد بخصوص حق نداشتند به آن مرز راه پیدا کنند . حتی برای عبور حیوانات اهلی سعی می کردند از کنار آن بگذرند. البته این اداره با زحمات برادر شاه عبدالرضا پهلوی وارد ایران شد.
بعد از انقلاب اسلامی ایران طبق اصل 50 قانون اساسی اداره شکاربانی به محیط زیست تغییر نام دادند . سازمان کل محیط زیست در تهران وادارات کل در مراکز استان ها ودر شهرستان ها فقط ادارات فعالیت می کنند . در حال حاضر رئیس سازمان محیط زیست خانم دکتر جواهری که با توجه به این که رئیس جمهور دو تا معاون دارند.معاون اول رئیس جمهور می باشند. معاون دیگر رئیس جمعهور رئیس سازمان تربیت بدنی می باشند.
در سال 60 محیط زیست و منابع طبیعی با هم ادقام شدند البته 6 ماه بیشتر با هم فعالیت نداشتند.
محیط زیست وزارت خانه نیست بلکه سازمانی است که مستقیما زیر نظر رئیس جمهور فعالیت خویش را در راستای ایران سبز ادامه می دهد.
وظایف محیط زیست :
سازمان محیط زیست وظایفی دارد از جمله : 1) جنبه انسانی 2) جنبه طبیعی
1) جنبه انسانی که شامل آلودگی هوا،خاک،گیاه،آزمایشگاه ونمونه برداری کارخانه مورد بررسی قرار می دهد در رستورانها وفاضلاب های اطراف شهر آلودگی آب را محاسبه می کند ونیز آلودگی ناشی از مسائل صوتی محیط زیست‌ ، مشاغل مزاحم مانند کارگاهها ونجاریها و غیره . زیر نظر کارشناسی خویش بررسی می کند البته در این
راستا شهرداری همکاری لازم را با محیط زیست باید داشته باشد وهیچ کمکی دریغ نکند.
2) جنبه طبیعی شامل : زیستگاههای امور مناطق – حیات وحش آبزیان

بایگانی امور اداری
دبیرخانه کارشناس امور اداری معاونت اداری و مالی
کارگزینی امور مالی
کارپردازی معاونت محیط طبیعی مدیریت

آزمایشگاهی
کارشناس مسئول معاونت محیط انسانی ذیحساب
کارشناسی

کارشناسی نظارت و بازرسی کارشناسی مسئول
نظارت بازرسی

مسئول حراست

بخش آموزش و
روابط عمومی

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

About admin

Check Also

مقاله پتانسیل بیوتکنولوژیکی (زیست تکنولوژیکی) تراستوکسیتدها در word

 مقاله پتانسیل بیوتکنولوژیکی (زیست تکنولوژیکی) تراستوکسیتدها در word دارای 53 صفحه می باشد و دارای …