Home / مشاهير و بزرگان / تحقیق غلامرضا تختی در word

تحقیق غلامرضا تختی در word

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

 تحقیق غلامرضا تختی در word دارای 15 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد تحقیق غلامرضا تختی در word  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي تحقیق غلامرضا تختی در word،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن تحقیق غلامرضا تختی در word :

غلامرضا تختی از بزرگ‌ترین کشتی‌گیران دوران معاصر ایران است.
زندگی
غلامرضا تختی در روز پنجم شهریور ماه در خانواده‌ای متوسط در محله خانی‌آباد تهران به دنیا آمد. رجب خان (پدر تختی) غیر از وی دو پسر و دو دختر دیگر نیز داشت که همه آنها از غلامرضا بزرگ‌تر بودند. حاج قلی، پدر بزرگ غلامرضا، فروشنده خوار و بار و بنشن بود. از قول رجب خان، تعریف می‌کنند که حاج قلی در دکانش بر روی تخت بلندی می‌نشست و به همین سبب در میان اهالی خانی آباد به حاج قلی تختی شهرت یافته بود. همین نام بعدها به خانواده‌های رجب خان منتقل شد و به نام خانوادگی تبدیل شد. رجب خان با پولی که از ماترک پدرش به دست آورده بود، در محل سابق انبار راه‌آهن زمینی خریده و یک یخچال طبیعی احداث کرده بود واز همین راه مخارج زندگی خانواده پرجمعیت خود را تأمین می‌کرد نخستین واقعه‌ای که در کودکی غلامرضا روی داد و ضربه‌ای بزرگ و فراموش نشدنی بر روح او وارد کرد، آن بود که مرحوم پدرش برای تأمین معاش خانواده ناچارشد خانه مسکونی خود را گرو بگذارد. شادروان تختی به لحاظ مشکلات خانوادگی فقط سال در دبستان و دبیرستان منوچهری خانی آباد درس خواند و در سال به سبب علاقه به کشتی و ورزش باستانی به باشگاه پولاد رفت. تختی در دوران زندگی ورزشی اش رکورد دار شرکت در المپیک‌ها و کسب بیشترین مدال از این آوردگاه بود. درچهار دوره المپیک حضور داشت و حاصل آن یک طلا، دو نقره و یک عنوان چهارم بود که در کشی ایران این امر اتفاق نادری است. جهان پهلوان علاوه بر قهرمانی، به لحاظ منش و رفتار انسانی و سجایای اخلاقی پسندیده و جوانمردی و نوع دوستی شهره خاص و عام بوده است. او زندگی خود را وقف مردم کرده بود. شادروان تختی در ورزش باستانی و کشتی پهلوانی نیز دارای تبحر و مهارت بود، چنان که سه بار پهلوان ایران شد و هر بار کشتی گیران نامداری را مغلوب کرد. وی چهار ماه پس از بازگشت از آخرین سفر خود (تولیدو، ) در آبان ماه سال زندگی مشترک خود را با همسرش آغاز کرد؛ که حاصل آن تولد بابک در سال بود و سرانجام پس از گذشت چهار ماه از تولد فرزندش خبر درگذشت جهان پهلوان همه را در اندوهی عظیم و بهتی شگفت انگیز فرو برد در مورد قتل و یا خودکشی وی دلایلی همچون ناراحتی های روحی و مشکلات مالی آوردند ولی هیچ گونه بازرسی برای قتل وی به صورت جدی شکل نگرفته است.
افتخارات تختی
بازیهای المپیک:
• پنجاه و دو هلسینکی :مدال نقره کیلو گرم
• پنجاه و شش ملبورن: مدال طلا کیلو گرم
• شست رم: مدال نقره کیلو گرم
• شست و چهار توکیو: چهارم کیلو گرم
قهرمانی جهان:
• پنجاه و یک هلسینکی: مدال نقره کیلو گرم
• پنجاه و چهار توکیو: نفر پنجم کیلو گرم
• شست و یک یوکوهاما: مدال طلا کیلو گرم
• شست و دو تولیدو: مدال نقره کیلو گرم

بازیهای آسیایی:
• پنجاه هشت توکیو: مدال طلا کیلو گرم
• جمع مدالهای غلامرضا تختی: هشت، طلا، نقره
المپیک – جهانی – بازیهای آسیایی
تختی اولین کشتی گیر ایرانی است که موفق شد در سه وزن مختلف صاحب مدال‌های جهانی و المپیک بشود: جهانی و المپیک (در کیلوگرم)، المپیک ، ، جهانی تهران و یوکوهاما (در کیلو) و جهانی تولیدو در کیلو.

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

About admin

Check Also

تحقیق نیوتن در word

 تحقیق نیوتن در word دارای 7 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word …