Home / متفرقه / مقاله اثر آنتی هیپرگلیسمیك و آنتی هیپرلیپیدمیك تجویز دراز مدت هسپرتین در موش صحرایی دیابتی در word

مقاله اثر آنتی هیپرگلیسمیك و آنتی هیپرلیپیدمیك تجویز دراز مدت هسپرتین در موش صحرایی دیابتی در word

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

 مقاله اثر آنتی هیپرگلیسمیك و آنتی هیپرلیپیدمیك تجویز دراز مدت هسپرتین در موش صحرایی دیابتی در word دارای 6 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله اثر آنتی هیپرگلیسمیك و آنتی هیپرلیپیدمیك تجویز دراز مدت هسپرتین در موش صحرایی دیابتی در word  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله اثر آنتی هیپرگلیسمیك و آنتی هیپرلیپیدمیك تجویز دراز مدت هسپرتین در موش صحرایی دیابتی در word،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله اثر آنتی هیپرگلیسمیك و آنتی هیپرلیپیدمیك تجویز دراز مدت هسپرتین در موش صحرایی دیابتی در word :

مقاله اثر آنتی هیپرگلیسمیك و آنتی هیپرلیپیدمیك تجویز دراز مدت هسپرتین در موش صحرایی دیابتی در word که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در مهر و آبان 1389 در مجله علمی پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی بابل از صفحه 21 تا 26 منتشر شده است.
نام: اثر آنتی هیپرگلیسمیك و آنتی هیپرلیپیدمیك تجویز دراز مدت هسپرتین در موش صحرایی دیابتی
این مقاله دارای 6 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله هسپرتین
مقاله دیابت قندی
مقاله آنتی هیپرگلیسمیك
مقاله آنتی هیپرلیپیدمیك

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: روغنی مهرداد
جناب آقای / سرکار خانم: بلوچ نژادمجرد توران دخت
جناب آقای / سرکار خانم: روغنی دهكردی فرشاد

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
سابقه و هدف: دیابت یكی از مهم ترین عوامل خطر برای اختلالات نفروپاتی، رتینوپاتی، نوروپاتی و بیماریهای قلبی – عروقی می باشد. كاهش دادن سطح گلوكز و لیپیدهای سرم در بیماران دیابتی با استفاده از گیاهان دارویی و مواد موثره مشتق از آنها از اهمیت زیادی برخوردار است. در این مطالعه اثر تجویز دراز مدت فلاونوئید هسپرتین بر میزان گلوكز و لیپیدهای سرم در موشهای صحرایی دیابتی شده توسط استرپتوزوتوسین مورد بررسی قرار گرفت.
مواد و روشها: این مطالعه تجربی بر روی 40 موش سر با محدوده وزنی 270-250 گرم كه به طور تصادفی به پنج گروه كنترل، كنترل تحت درمان با هسپرتین، دیابتی، دیابتی تحت درمان با هسپرتین و یا گلیبن كلامید (كنترل مثبت) تقسیم شدند، انجام شد. برای دیابتی نمودن موشها از استرپتوزوتوسین به فرم تك دوز و داخل صفاقی به میزان 60 میلی گرم بر كیلوگرم وزن حیوان استفاده گردید. هسپرتین به فرم داخل صفاقی به میزان 10 میلی گرم بر كیلوگرم وزن حیوان یك هفته پس از تزریق استرپتوزوتوسین به مدت 6 هفته تجویز شد. میزان گلوكز، تری گلیسیرید، كلسترول توتال، كلسترول LDL و HDL سرم قبل از بررسی و در هفته های 3 و 6 پس از تجویز تعیین و مورد بررسی قرار گرفت.
یافته ها: در گروه دیابتی تحت درمان با هسپرتین میزان گلوكز سرم در حد معنی دار و به میزان %201 و %236 به ترتیب در هفته های سوم و ششم كمتر از گروه دیابتی درمان نشده بود p<0.05))، بعلاوه سطح كلسترول توتال در گروه دیابتی تحت تیمار در همین هفته ها كاهش معنی دار و به ترتیب به میزان %204 و %171 در مقایسه با گروه دیابتی درمان نشده، نشان داد .(p<0.05)تری گلیسیرید سرم نیز یك كاهش غیر معنی دار به میزان %117 در گروه دیابتی تحت تیمار در هفته ششم در مقایسه با گروه دیابتی درمان نشده، نشان داد. از طرف دیگر، درمان موشهای دیابتی با هسپرتین در هفته ششم موجب افزایش معنی دار كلسترول HDL سرم نشد اما كاهش معنی دار میزان كلسترول LDL در همین هفته به میزان %292 در مقایسه با گروه دیابتی درمان نشده، مشاهده شد .(p<0.05)
نتیجه گیری: نتایج مطالعه نشان داد كه تجویز دراز مدت هسپرتین در مدل تجربی دیابت قندی دارای اثر آنتی هیپرگلیسمیك بوده و موجب كاهش سودمند كلسترول توتال و LDL سرم می گردد و وابسته به زمان نمی باشد.

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

About admin

Check Also

مقاله اثر نانو ساختارهای فلزی برعملکرد راندمان صفحات خورشیدی در word

 مقاله اثر نانو ساختارهای فلزی برعملکرد راندمان صفحات خورشیدی در word دارای 8 صفحه می …