Home / متفرقه / مقاله مدلسازی کیفیت آب مخزن سد کندک با استفاده از مدل HECدر5Q در word

مقاله مدلسازی کیفیت آب مخزن سد کندک با استفاده از مدل HECدر5Q در word

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

 مقاله مدلسازی کیفیت آب مخزن سد کندک با استفاده از مدل HECدر5Q در word دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله مدلسازی کیفیت آب مخزن سد کندک با استفاده از مدل HECدر5Q در word  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله مدلسازی کیفیت آب مخزن سد کندک با استفاده از مدل HECدر5Q در word،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله مدلسازی کیفیت آب مخزن سد کندک با استفاده از مدل HECدر5Q در word :

سال انتشار: 1385

محل انتشار: هفتمین سمینار بین المللی مهندسی رودخانه

تعداد صفحات: 9

نویسنده(ها):

علی تفرج نوروز – کارشناس شرکت مهندسی مشاور طرح نو اندیشان
نادر رضایی بنیس –
فرهاد ایزدجو – عضو هیات علمی دانشکده مهندسی علوم آب، دانشگاه شهید چمران اهواز
امین اصغری پری – مدیر مطالعات سدها، سازمان آب و برق خوزستان

چکیده:

لایه بندی حرارتی مخازن سدها، تاثیر قابل ملاحظه ای بر کیفیت آب ذخیره شدهدارد و انجام مطالعات کیفی مخزن در سدهایی که کیفیت جریان آب ورودی به آنها نامطلوب می باشد ، از اهمیت ویژه ای برخوردار است. دراین خصوص می توان باشناخت تغییرات کیفیت آب مخزن در طول زمان و در عمق های مختلف، پیامدهای نامطلوب احتمالی ایجاد شده بر کیفیت آب مخزن سد را با استفاده از مدلهای ریاضی پیش بینی نمود و روشهای علاج بخشی را برای آن ارائه کرد.
در این مقاله با استفاده از داده های کمی و کیفی جمع آوری شده، پدیده لایه بندی حرارتی مخزن سد پیشنهادی کندک مورد بررسی قرار گرفته است. سدکنوک به منظور تامین آب اراضی کشاورزی منطقه کندک واقع در ناحیه غرب شهرستان هفتگل در دست مطالعه است. رودخانه کندک که تامین کننده اصلی این سد به شمار میرود، یک رودخانه فصلی بوده و در برخی از ماههای سال دبی آن به شدت کاهش می یابد و کیفیت جریان ورودی به مخزن به دلیل وجود سازندهای تبخیری حاوی گچ و نمک نامطلوب می گردد، در حالیکه در مواقع سیلابی، کیفیت مناسبتری را می توان انتظار داشت . با توجه به توانایی های نسبتا بالا و سهولت کاربرد مدل HEC-5Q برای شبیه سازی پدیده لایه بندی مخزن، در این تحقیق از این مدل جهت شبیه سازی پارامتر TDS و دما استفاده گردیده است. نتایج بدست آمده نشان می دهد که تخلیه انتخابی مخزن در ماههای غیر آبیاری به منظور ذخیره سازی سیلابها باعث بهبود نسبی کیفیت آب مخزن می گردد.

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

About admin

Check Also

مقاله چابک سازی سازمانی برای توانمندسازی نیروی انسانی در مدیریت جهادی کشور در word

 مقاله چابک سازی سازمانی برای توانمندسازی نیروی انسانی در مدیریت جهادی کشور در word دارای …