Home / IT / مقاله هارددیسک( Hard disk ) در word

مقاله هارددیسک( Hard disk ) در word

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

 مقاله هارددیسک( Hard disk ) در word دارای 42 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله هارددیسک( Hard disk ) در word  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله هارددیسک( Hard disk ) در word،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله هارددیسک( Hard disk ) در word :

بخشی از فهرست مقاله هارددیسک( Hard disk ) در word

– مبانی Hard disk
– کالبدشکافی
– ذخیره سازی داده ها
– نحوه انتخاب یک Hard disk
– جایگاه Hard disk
– ویژگی های مهم
– تشریح مشخصات نکاتی در رابطه با تهیه Hard disk
– اضافه کردن Hard disk
– پارتیشن Primary
– پارتیشن Active
– پارتیشن Extended
– Hard disk خارجی(External )
– یکپارچه سازی دیسک سخت
– اجرای برنامه در ویندوز xp
– FATSL-NIFS

– مبانی Hard disk
– کالبدشکافی
– ذخیره سازی داده ها
– نحوه انتخاب یک Hard disk
– جایگاه Hard disk
– ویژگی های مهم
– تشریح مشخصات نکاتی در رابطه با تهیه Hard disk
– اضافه کردن Hard disk
– پارتیشن Primary
– پارتیشن Active
– پارتیشن Extended
– Hard disk خارجی(External )
– یکپارچه سازی دیسک سخت
– اجرای برنامه در ویندوز xp
– FATSL-NIFS
Hard disk بعنوان یکی اجزای اصلی سخت افزاری کامپیوتر نیاز به مطالعه وشناخت بیشتری دارد با دانستن نکاتی پیرامون این موضوع می توان کامپیوتر را به ر اه انداخت و طی یک مدت آن را ارتقاء داد و بیشترین و بهترین استفاده را از آن برد.
بر روی هر کامپیوتر حداقل یک Hard disk وجود دارد. برخی از سیستم ها ممکن است دارای بیش از یک Hard disk باشند. Hard disk یک محیط ذخیره سازی دائم برای اطلاعات را فراهم می نماید. اطلاعات دیجیتال در کامپیوتر می بایست بگونه ای تبدیل گردند که بتوان آنها را بصورت دائم برروی Hard disk مغناطیسی ذخیره کرد.
مبانی Hard disk
Hard disk در سال 1950 اختراع گردید. Hard diskهای اولیه شامل های بزرگ با قطر 20 اینچ( 50/8 سانتیمتر) بوده و توان ذخیره سازی چندین مگابایت بیشتر را نداشتند. به این نوع Disk در ابتد دیسک ثابت می گفتند. در ادامه بمنظور تمایز آنها با Floppy disk از واژه Hard disk استفاده گردید. Hard disk دارای یک Platter ( صفحه) به منظور نگهداری محیط مغناطیسی می باشند. عملکرد یک Hard disk مشابه یک نوار کاست بوده و از یک روش یکسان برای ضبط مغناطیسی استفاده می نمایند. Hard disk و نوار کاست از امکانات ذخیره سازی مغناطیسی یکسانی نیز استفاده می نمایند. در چنین مواردی می توان به سادگی اطلاعاتی را حذف و یا مجدداً بازنویسی کرد. اطلاعات ذخیره شده برروی هر یک از رسانه های فوق. سالیان سال باقی خواهند ماند. علیرغم وجود شباهت های موجود رسانه های فوق در مواردی نیز با یکدیگر متفاوت می باشند.
لایه مغناطیسی برروی یک نوار کاست برروی یک سطح پلاستیکی نازک توزیع می گردد. در Hard disk لایه مغناطیسی برروی یک disk شیشه ای و یا یک آلومینیوم اشباح شده قرار خواهد گرفت. در ادامه سطح آنها بخوبی صیقل داده می شود.
در نوار کاست برای استفاده از هر یک از a item ذخیره شده می بایست بصورت ترتیبی( سرعت معمولی و یا سرعت بالا) در محل مورد نظر مستقر تا امکان بازیابی
( شنیدن) a item دلخواه فراهم گردد. در رابطه با Hard disk می توان به سرعت در هر نقطه دلخواه مستقر و اقدام به بازیابی( خواندن و یا نوشتن) اطلاعات مورد نظر کرد.
در یک نوار کاست هد مربوط به خواندن/ نوشتن می بایست سطح نوار را مستقیماض لمس نماید. در Hard disk خواندن و نوشتن در روی disk به پرواز در می آید!(هر گز آنرا لمس نخواهد کرد).
نوار کاست موجود در ضبط صوت در هر ثانیه 2 اینچ( 5/8. سانتی متر) جابجا می گردد. گرداننده های Hard disk می تواند هد مربوط به Hard disk را در هر ثانیه 3000 اینچ به چرخش درآورد.
یک Hard disk پیشرفته قادر به ذخیره سازی حجم بسیار بالائی از اطلاعات در فضائی اندک و بازیابی اطلاعات با سرعت بسیار بالا است. اطلاعات ذخیره شده بررویHard disk ىر قالب مجموعه ای از فایل ها ذخیره می گردند. فایل نامی دیگر برای مجموعه ای از بایت ها است که به نوعی در آنها اطلاعاتی مرتبط به هم ذخیره شده است. زمانی که برای اجراء و درخواست فایلی را داشته باشد Hard disk اطلاعاتی را بازیابی و آنها برای استفاده پردازنده ارسال خواهد کرد.
برای اندازه گیری کارآئی یک Hard disk از دو روش عمده استفاده می گردد.
میزان داده (Data rate) تعداد بایت های ارسالی در هر ثانیه برای پردازنده است اندازه فوق بین 5 تا40 مگابایت در هر ثانیه است.
زمان جستجو(Seek Time ) مدت زمان بین درخواست یک فایل توسط پردازنده تا ارسال اولین بایت فایل موردنظر برای پردازنده را می گویند .
کالبد شکافی Hard disk
بهترین روش شناخت نحوه عملکردHard disk کالبد شکافی آن است شکل زیر یک Hard disk را نشان میدهد.
یک پوسته( قالب) آلومینیومی که کنترل کننده Hard disk در درون آن( یک سمت دیگر) قرار دارد. کنترل کننده فوق مکانیزمهای خواندن، نوشتن، و موتوری که باعث چرخش صفحات Hard disk می شود را کنترل می نماید.
در نزدیکی برد کنترل کننده کانکتورهای مربوط به موتوری که باعث چرخش صفحات Hard می شود قرار دارد.
-Platters ( صفحات) این صفحات می توانند با سرعت 3600 تا 7200 دور در دقیقه چرخش نماید.
بازوئی که Head خواندن و نوشتن را نگاه داشته است این بازو با سرعتی معادل 50 بار در ثانیه قادر به حرکت در طول هر یک از صفحات است(حرکت شعاعی).
بمنظور افزایش Hard disk می توان تعدادی از صفحات را استفاده کرد. شکل زیر Hard disk با سه صفحه و شش Head خواندن/ نوشتن را نشان می دهد.
مکانیزمی که باعث حرکت بازوها بر روی Hard disk می گردد سرعت و دقت را تضمین می نماید. در این راستا از یک موتور خطی با سرعت بالا استفاده می گردد.
ذخیره سازی داده ها
اطلاعات بر روی سطح هر یک از صفحات Hard disk در مجموعه هائی با نام سکتور و شیار ذخیره می گردد. شیارها دوایر متحدالمرکزی می باشند( نواحی زرد) که برروی هر یک از آنها تعداد محدودی سکتور( نواحی آبی) با ظرفیت بین 256 ، 512 بایت ایجاد می گردد. سکتور های فوق در ادامه و همزمان با آغاز فعالیت سیستم عامل در واحدهای دیگر با نام کلاستر سازماندهی می گردند. زمانی که یک درایو تحت عملیاتی با نام Low level format قرار می گیرد، شیارها و سکتور ها ایجاد می گردند. در ادامه و زمانی که درایو Level format High گردید، با توجه به نوع سیستم عامل و سیاست های راهبردی مربوطه ساختارهائی نظیر جدول اختصاص فایلها، جدول آدرس دهی فایلها و …. ایجاد تا بستر مناسب برای استقرار فایلهای اطلاعاتی فراهم گردد.

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

About admin

Check Also

مقاله یادگیری مقدماتی ویندوز XP در word

 مقاله یادگیری مقدماتی ویندوز XP در word دارای 47 صفحه می باشد و دارای تنظیمات …