Home / متفرقه / مقاله بررسی و تحلیل نقش خزر در معادلات ژئوپلیتیک منطقه ای در word

مقاله بررسی و تحلیل نقش خزر در معادلات ژئوپلیتیک منطقه ای در word

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

 مقاله بررسی و تحلیل نقش خزر در معادلات ژئوپلیتیک منطقه ای در word دارای 21 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسی و تحلیل نقش خزر در معادلات ژئوپلیتیک منطقه ای در word  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله بررسی و تحلیل نقش خزر در معادلات ژئوپلیتیک منطقه ای در word،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسی و تحلیل نقش خزر در معادلات ژئوپلیتیک منطقه ای در word :

مقاله بررسی و تحلیل نقش خزر در معادلات ژئوپلیتیک منطقه ای در word که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در زمستان 1389 در جغرافیا از صفحه 7 تا 27 منتشر شده است.
نام: بررسی و تحلیل نقش خزر در معادلات ژئوپلیتیک منطقه ای
این مقاله دارای 21 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله ژئوپلیتیک
مقاله ژئواکونومی
مقاله خزر
مقاله ایران

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: كامران حسن
جناب آقای / سرکار خانم: احمدی پور زهرا
جناب آقای / سرکار خانم: قلی زاده علی ولی

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
بعد از فروپاشی اتحاد شوروی، با توجه به اینکه شکل گیری منطقه جدید خزر فقط یک نماد جغرافیایی روی نقشه سیاسی جهان نبود، و تغییرات مهمی در رویکرد قدرت های منطقه ای و فرامنطقه ای نسبت به آن به وجود آمد، بنابراین، شکل گیری این منطقه را میتوان یک مولود ژئوپلیتیکی دانست. اگر اغراق نباشد، این منطقه در طول دو دهه گذشته، با توجه به واقعیت های ژئوپلیتیکی منطقه (رژیم حقوقی خزر، موقعیت ژئوپلیتیکی خزر در کانون حوزه های ژئوپلیتیکی قفقاز، آسیای مرکزی و خاورمیانه، تعلقات قدرت های منطقه ای و فرامنطقه ای در خزر، نوع الگوی رفتاری دولت های ساحلی خزر در مناسبات سیاسی و اقتصادی با یکدیگر و دولت های فرامنطقه ای و به تبع همه اینها نوع ژئوپلیتیک حاکم بر منطقه) در نقش هارتلند جدید اوراسیا نقش آفرینی کرده است. در این این مقاله با روش توصیفی – تحلیلی نقش آفرینی منطقه ژئوپلیتیکی خزر در معادلات منطقه ای و فرامنطقه ای و به تبع آن الگوی ژئوپلیتیکی حاکم بر منطقه و تاثیرات آن بر روی دولت جمهوری اسلامی ایران مورد بررسی و تحلیل قرار گرفته است.

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

About admin

Check Also

مقاله بررسی میزان سم دیازینون در رسوب رودخانه پلرود و گیاه آقطی در word

 مقاله بررسی میزان سم دیازینون در رسوب رودخانه پلرود و گیاه آقطی در word دارای …