Home / انرژي / تحقیق بهینه سازی مصرف انرژی الکتریکی در کارگاههای صنعتی در word

تحقیق بهینه سازی مصرف انرژی الکتریکی در کارگاههای صنعتی در word

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

 تحقیق بهینه سازی مصرف انرژی الکتریکی در کارگاههای صنعتی در word دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد تحقیق بهینه سازی مصرف انرژی الکتریکی در کارگاههای صنعتی در word  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي تحقیق بهینه سازی مصرف انرژی الکتریکی در کارگاههای صنعتی در word،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن تحقیق بهینه سازی مصرف انرژی الکتریکی در کارگاههای صنعتی در word :

بهینه سازی مصرف انرژی الکتریکی در کارگاههای صنعتی
اغلب دستگاهها و مصرف کنندگان الکتریکی برای انجام کار مفید نیازمند مقداری راکتیو برای مهیا کردن شرایط لازم برای کار هستند بعنوان مثال موتورهای الکتریکی AC برای تبدیل انرژی الکتریکی به انرژی مکانیکی، نیازمند تولید شار مغناطیسی در فاصله هوایی موتور هستند. ایجاد شار تنها توسط توان راکتیو امکان پذیر است و با افزایش بار مکانیکی موتور مقدار توان راکتیو بیشتری مصرف می گردد.
عمده مصرف کنندگان انرژی راکتیو عبارتند از:
1)- سیم های الکترونیک قدرت
الف) مبدلهای AC/DC (RecTifier )
ب) مبدلهای DC/AC (INVERTER )
ج) مبدلهای AC/AC (Converter )
2) مصرف کنندگان یا تجهیزاتی که دارای منتخه غیر خطی هستند:
3) متعادل سازهای بارهای نا متعادل.
4) تثبیت کنندهای ولتاژ
5) کوره های القایی
6) کوره های قوس الکتریکی
7) سیستم های جوشکاری AC/DC
-انتقال انرژی راکتیو، انتقال جریان الکتریکی است و انتقالش نیازمند به کابل با سطح مقطع بزرگ تر دکل های فشار قوی مقاومتر، و در نتیجه هزینه های مازاداست، و همچنین افزایش تلفات الکتریکی وکاهش راندمان شبکه را نیز همراه دارد. و در مواردی مانند کاربردهای الکترونیک قدرت و متعادل سازی بارهای نا متعادل حتی انتقال انرژی راکتیو هم کار ساز نبوده و باید انرژی در محل تولید نشود.
خازن بعنوان تولید کننده انرژی راکتیواست اما خازن توان راکتیو را تولید نکرده بلکه مصرف کننده آن نیز می باشد. فقط در زمان که ملف در خود انرژی ذخیره می نماید (توان راکتیو که از شبکه می کشد)، خازن، انرژی ذخیره خود را به شبکه تحویل می دهد. و در زمانی که علف و خازن در کنار همدیگر قرار گیرند موجبات تبادل انرژی بین علف و خازن گشته و دیگر تبادل انرژی بین مصرف کننده و شبکه صورت نمی گیرد.

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

About admin

Check Also

تحقیق تاریخچه حفاظت وشکل گیری پارکهای ملی ومناطق حفاظت شده در word

 تحقیق تاریخچه حفاظت وشکل گیری پارکهای ملی ومناطق حفاظت شده در word دارای 17 صفحه …